(عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم در یکی_دو دهه اخیر جزء آن دسته از جراحی های زیبایی قرار گرفته است که بسیاری از زنان و مردان با اضافه وزن و چاق به آن اقبال نشان داده اند. روش های مختلفی برای جراحی زیبایی شکم وجود دارد و پزشکان با توجه شرایط بالینی افراد یکی از روش ها را در جهت زیبایی شکم پیشنهاد می دهند. قطعا برای هر فردی با توجه به میزان چربی های بدن و نیز ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شوند بهترین روش زیبایی شکم می باشد. محوری ترین مبحثی که در ادامه این نوشتار بدان خواهیم پرداخت جراحی ابدومینوپلاستی است که جزئیاتی دقیق و ضروری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چه کسانی می توانند ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

مهم ترین نکته ای که باید در پیش چشم داشته باشید این است هرکسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نمی باشد. بنابراین زمانی که افراد به پزشک و جراح متخصص مراجعه می کنند وضعیت انها بررسی شده و تمامی مشکلات انها دقیقا تعیین می شود تا بهترین روش برای افزایش زیبایی شکم تعیین گردد. افرادی که ویژگی های زیر را دارند بهترین کاندید برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستند.
کسانی که شکم افتاده و شل شده دارند؛ بسیاری از مردان و زنان چاق در سنین بالا با این مشکلات روبرو خواهند بود.
از سوی دیگر زنانی که زایمان داشته اند، ابدومینوپلاستی عمل زیبایی بعد از زایمان نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. در حالت کلی ابدومینوپلاستی بهترین روش برای جراحی شکم شل و افتاده می باشد و تاثیرات غیر قابل انکاری در این زمینه دارد.
کسانی که اضافه چربی دارند.
کسانی شکم بزرگ دارند.

روند جراحی ابدومینوپلاستی

مهم ترین اقدامی که در طی این جراحی انجام می شود پوست و چربی های اضافی در این جراحی برداشت می شود. در نهایت شکم صاف می شود و چربی های اضافی ان از بین می رود.
درابتدا پزشک معاینات و بررسی هایی خواهد داشت تا بتواند برنامه مناسب با ساختار بدنی و آناتومی بدنی شما را طرح ریزی کند.
سپس روز جراحی با علامت گذاری هایی که روی شکم شما می گذارد محل برش ها را تعیین می کند.
در نهایت در طی جراحی تمامی برش ها انجام می شود و پوست اضافی برداشت می شود و چربی اضافی تخلیه می گردد.
بعد از بخیه و انجام پانسمان روند بهبودی اغاز می شود و باید مراجعه کننده مراقبت های بعد از جراحی را به منظور تسریع روند بهبودی محل زخم ها با دقت و وسواس انجام دهد.

برگشت شکم بعد از جراحی زیبای شکم

مهم ترین نکته ای که وجود دارد و بارها از سوی افراد مختلف مورد پرسش گری قرار گرفته است این است که آیا شکم بعد از جراحی برگشت خواهد داشت یا خیر؟ برای پاسخ گویی بدین سوال باید بگوییم که احتمال برگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم وجود دارد اما با رعایت مراقبت های تغذیه ای و انجام فعالیت های ورزشی و تلاش در جهت بهبود رفتار غذایی و فعالیت های روزمره می توانید احتمال آن را کاهش دهید.

هزینه انجام جراحی زیبایی شکم در اثر عوامل مختلفی تعیین می شود. در واقع تخصص پزشک جراح، میزان مشکلاتی که افراد در ناحیه شکمی با آن ها روبرو هستند و میزان پیچیدگی روند جراحی از عواملی هستند که در کاهش یا افزایش هزینه جراحی زیبایی شکم اثر گذار خواهند بود. از این رو زمانی که برای مشاوره به كلينيك سپيتا مراجعه می کنید تمامی شرایط شما بررسی می شود و هزینه نهایی تعیین می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی شکم


بهتر است بعد از جراحی راه رفتن آرام را شروع کنید زیرا باعث می شود احتمال ایجاد تورم و همچنین لخته شدن خون در پاهای شما کمتر شود.در صورتی که مشکل خاصی دارید بهتر است در رابطه با آغاز پیاده روی خود با جراح خود مشورت کنید .
تا وقتی که به راحتی نمی توانید بدن خود را تکان دهید بهتر است از رانندگی بپرهیزید.
شاید به مدت دو هفته همچنان خونریزی داشته با شید به همین دلیل باید از فعالیت هایی که فشار خون را افزایش می دهند خودداری کنید و داروهای انعقاد خون مصرف نکنید.
زیر زانوی خود و سر خود را با بالش بلند کنید تا به زخم های شکمتان فشاری وارد نشود.
بعد از دو روز که زخم ها بسته شدند می توانید به حمام بروید.
در هنگام استحمام نباید فشار آب به طور مستقیم بر روی زخم های شما باشد.
تا یک ماه استخر نروید و در داخل وان حمام قرار نگیرید.
بهتر است هر روز زخم های خود را بررسی کنید و به علائم عفونت دقت داشته باشید.
در معرض آفتاب قرار نگیرید و در صورت اجبار از کرم های با اس پی اف مناسب استفاده کنید.

 
 
گفتگوي آنلاين در واتساپ
ارسال پيام