سابسیژن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن روشی ساده و سر پایی و بی‌خطر با یک مکانیسم متفاوت در درمان اسکار‌های آتروفیک (فرورفته) نظیر جای جوش، جای بخیه و ... است. سابسیژن و آر- اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکار‌های آتروفیک (فرورفته) محسوب می‌شوند. در روش سابسیژن برای درمان و رفع جای جوش از روش آزاد کردن بافت‌های همبندی یا بافت‌های فیبروتیک استفاده می‌شود. سابسیژن با وسیله‌ای استاندارد دارای سوزن‌های خاص به نام سوزن نوکور انجام می‌شود. روش سابسیژن برای درمان جای جوش عمیق ناشی از آکنه انجام می‌شود.

سابسیژن، راه حلی برای جای آکنه

سابسیژن درمانی است که در آن نوار‌های فیبری عامل ایجاد جای جوش دره‌ای شکل یا rolling scars از بین برده می‌شود. پزشک ابتدا ناحیه درمان را بی‌حس کرده، سپس سوزن را به موازات سطح پوست زیر پوست فرومی‌کند. پزشک سوزن را جلو و عقب می‌برد تا نوار‌های فیبری از هم جدا و متلاشی شود. ناحیه فرورفته ظرف چند هفته برآمده و پوست صاف‌تر می‌شود. سابسیژن باید حتما توسط پزشک مجرب انجام شود، چون سوزن باید در سطحی صاف بین بافت زیرپوستی و لایه درم یا میانی باقی بماند.


سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن پوست یا جراحی زیرپوستی بدون برش عمل جراحی کوچکی است که با استفاده از سوزن با هدف رفع چروک‌ها و اسکار‌های فروفته انجام می‌شود. پزشک سوزن را از راه سوراخی در سطح پوست و بدون ایجاد برش زیر پوست فرو می‌کند و لبه‌های تیز آن را زیر ضایعه پوستی حرکت می‌دهد تا بافت آن از هم متلاشی شود. سابسیژن بر مبنای از بین بردن نوار‌های فیبری انجام می‌شود که اسکار را در میان بافت زیرپوستی نگه می‌دارد. با از بین رفتن این نوار‌ها فرورفتگی اسکار بالا می‌آید و به موازات التیام یافتن زخم بافتی پیوندی نیز ایجاد می‌شود.

درمان اسکار آکنه با سابسیژن به چند جلسه نیاز دارد؟

معمولا دو تا سه جلسه درمان سابسیژن لازم است تا بهبود قابل توجهی در اسکار ایجاد شود. البته تعداد جلسات سابسیژن بستگی به کیفیت پوست و شدت اسکار‌ها دارد.

دوره نقاهت پس از عمل سابسیژن چگونه است؟

سابسیژن موجب کبودی و تورم می‌شود که در عرض یک هفته برطرف خواهد شد. سابسیژن کمک قابل توجهی به کاهش جای جوش می‌کند. اسکار‌های دره‌ای به سابسیژن به خوبی جواب می‌دهند. بیمار می‌تواند همان روزی که سابسیژن انجام داده به فعالیت‌های عادی خود بپردازد. کبودی بعد از سابسیژن به احتمال زیاد روی می‌دهد، خصوصا اگر بیمار در حال مصرف داروی رقیق کننده‌ی خون مانند آسپرین باشد.

سابسیژن برای چه افرادی مناسب است؟

روش سابسیژن برای رفع اسکار‌های عمیق یا دره‌ای مناسب است و هرچه عمق این اسکار‌ها بیشتر باشد به نسبت نتیجه بهتر خواهد بود. البته برای اسکار‌های سطحی نیز سابسیژن موثر است. روش سابسیژن برای بیشتر انواع پوست مناسب است، اما پوست‌های تیره بعد از انجام سابسیژن ممکن است دچار هیپرپیگما نتاسیون شوند.

سابسیژن چه مزیتی نسبت به سایر روش‌ها دارد؟

سابسیژن، بافت طبیعی زیر اسکار را تحریک می‌کند تا خودش را بازسازی کند که در نهایت منجر به لیفت ناحیه‌ی اسکار خواهد شد. سابسیژن، اسکار را از چسبیدن به چربی زیر پوست رها می‌کند. در سابسیژن، همزمان با شکسته شدن نوار‌های فیبروز که ساختار اسکار را به هم چسبانده‌اند، صدایی نیز ممکن است شنیده شود.

تلفن هاي تماس كلينيك

جهت مشاوره حضوري رايگان

021-44372374

021-44372403

 
 
گفتگوي آنلاين در واتساپ
ارسال پيام