co2ليزر

وجود جوش و زخم بر روی پوست دارای تاثیر منفی بر جذابیت و زیبایی ظاهری است و باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می‌شود. همچنین امکان دارد جای جوش و زخم بر روی پوست باقی بماند. خوشبختانه امروزه روش‌های مناسبی برای رفع جای جوش و زخم وجود دارند. یکی از این روش‌ها، استفاده از لیزر CO2 فرکشنال می‌باشد. در این روش لایه خارجی پوست با استفاده از لیزر برداشته می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
 
 
 

لیزر CO2 فرکشنال چگونه باعث رفع مشکلات پوستی می‌شود؟

لیزر CO2 فرکشنال نوعی روش درمان مشکلات پوستی است که توسط پزشک یا متخصص پوست به منظور کاهش و یا از بین بردن جای جوش و زخم، چین و چروک‌های عمیق و دیگر عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود. لیزر CO2 فرکشنال یک روش غیر تهاجمی است که از لیزر (ساخته شده از دی اکسید کربن) جهت برداشتن لایه خارجی پوست آسیب‌دیده استفاده می‌کند. در این روش از انرژی نور به منظور ایجاد منافذ بسیار ریز در پوست استفاده می‌شود. اندازه این منافذ تقریباً به اندازه قطر موی انسان می‌باشد. لیزر این منافذ را با یک الگوی شبکه‌ای در پوست ایجاد می‌کند. این منافذ ریز باعث از بین رفتن کلاژن فرسوده و سلول‌های لایه بیرونی پوست شده و سبب تحریک ایجاد کلاژن جدید و بهبود بافت پوست می‌شوند. از لیزر CO2 فرکشنال بیشتر در صورت، گردن و پشت دست‌ها استفاده می‌شود. با توجه به این که لیزر CO2 فرکشنال بی‌خطر می‌باشد، از این روش حتی در قسمت‌هایی مانند پوست ظریف اطراف چشم‌ها، بینی و دهان نیز استفاده می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

از لیزر CO2 فرکشنال در چه مواردی استفاده می‌شود؟

لیزر CO2 فرکشنال معمولاً جهت رفع جای جوش و زخم به کار برده می‌شود. از این روش همچنین برای درمان بسیاری از عارضه‌های پوستی استفاده می‌شود. این موارد عبارتند از:
لکه‌های پیري
چین و چروک‌های پنجه‌کلاغی
بزرگ شدن غده‌های چربی (خصوصاً اطراف بینی)
خطوط و چین و چروک‌های ظریف
تیرگی پوست
افتادگی پوست
آفتاب‌سوختگی
رنگ پوست غیر یکنواخت
زگیل

Print Friendly, PDF & Email

چگونگی درمان جای جوش و زخم با لیزر فرکشنال

جهت درمان جای جوش و زخم با استفاده از لیزر فرکشنال، ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیش از آغاز درمان کرم بی‌حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. روند درمان بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. در این روش از انرژی نور با پالس کوتاه (اولترا پالس) استفاده می‌شود. تابش مداوم انرژی نور سبب برداشته شدن لایه خارجی و نازک پوست آسیب‌دیده می‌شود. پس از برداشته شدن سلول‌های مرده پوست، ستون‌های چندگانه اشعه لیزر فعال شده و به لایه عمیق پوست می‌رسد که سبب تحریک روند طبیعی بهبودی بدن و تقویت تولید کلاژن می‌شود. در نتیجه پوست قدیمی و آسیب‌دیده با پوست سالم جایگزین می‌شود.

 
 
گفتگوي آنلاين در واتساپ
ارسال پيام