ليفت با نخ در كلينيك سپيتا

لیفت با نخ روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که نتایج سریع، بی درد و موثری در لیفت صورت و گردن محسوب می شود. نخ هایی که استفاده می شوند دو نوع خاص هستند که قیمت و ماندگاری نتایج لیفت با نخ به آن ها بستگی دارد: نوع اول نخ های بدون دندانه و صاف هستند که باید به ساختار ثابتی از پوست متصل شوند که می تواند در سر یا صورت باشد.این روش برای افرادی مناسب است که بین سی تا چهل سال سن دارند و لیفت خفیف و متوسطی می خواهند.


نوع دوم نخ های خاردار، دندانه دار و شبکه ای با شناوری آزاد هستند که نیاز به ثابت کردن و نگه داشته شدن توسط پوست ندارند زیرا دندانه در بافت نرم فرو می روند و ثابت می مانند.این نخ ها به علت دندانه هایی که دارند سبب می شوند پوست کلاژن بیشتری جذب کند و طول ماندگاری آن ها بیشتر است. برای آشنایی با لیفت با نخ VIP ابتدا اطلاعاتی در مورد نخ های مورد استفاده در این روش می دهیم تا تفاوت این روش با روش کلاسیک لیفت با نخ برای شما مشخص شود.

لیفت ساده یا کلاسیک

ابن نخ ها به صورت یک طرفه در پوست قرار می گیرند و نوع نخ ها ساده و کوتاه است. برای افتادگی پوست در زیر چشم و اطراف دهان مناسب است اما با تشخیص پزشک متخصص پوست و مو در نواحی دیگر نیز قابل استفاده اند. در این نوع لیفت، از نخ های کاگ کوتاه و خاردار استفاده می شود که سبب تحریک کلاژن سازی و جوانسازی پوست می شوند. در این روش از هشت نخ استفاده می شود که در یک جهت وارد پوست می شوند. جوانسازی کلاسیک به طور معمول یکسال ماندگاری خواهد داشت.


لیفت با نخ دوبل


در این روش دوازده نخ به صورت منحنی برای فرم دهی و از بین بردن افتادگی پوست استفاده می شود و نقاط ورود نخ ها از زیر مو بوده و قابل مشاهده نخواهد بود. یک تا سه روز بعد از این لیفت فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود برگردد و در این مدت نباید ورزش و فعالیت های سنگین انجام دهد. ورم ناشی از نخ ها یک تا سه هفته بعد از بین می رود البته میزان این ورم در افراد متفاوت است و ممکن است اصلا حس نشود. زاویه ورود نخ ها در این روش متفاوت و با نظر پزشک قرار می گیرد تا تاثیر بیشتری داشته باشد. در این روش از دوازده نخ کوتاه و بلند کاگ یا خاردار به صورت همزمان استفاده می شود که پس از چهارماه شروع به جذب می کنند ولی با توجه به تحریک کلاژن تا یکسال اثرات لیفت بر جای می ماند.

لیفت با نخ VIP

لیفت با نخ VIP یا ویژه از هجده نخ کاگ کوتاه و بلند به صورت همزمان استفاده می شود. پس از درمان فرد می تواند به فعالیت های خود بازگردد و فقط تا سه روز نباید روی صورت بخوابد یا به پوست خود فشار وارد کند و یا آن را ماساژ بدهد.نخ ها به صورت هلالی و دو جهته در زیر پوست قرار می گیرند که سبب خاصیت کشسانی و دوام این روش می شود.
این نخ ها به صورت یک داربست در زیر پوست قرار می گیرند و محل ورود نخ ها به هیچ وجه قابل مشاهده نیست.یکی از کاربرد های این روش زنانه کردن صورت و زاویه دهی به شکل V یا U است. این نخ ها سبب لیفت پوست می گردند و پس از سه تا چهار ماه جذب می شوند اما طناب ها و فیبر های کلاژنی جذب شده دوام طولانی تری را دارا است.

سوالات متداول لیفت با نخ به روش VIP


1-آیا برای این روش از بیهوشی استفاده می شود؟

خیر؛ در این روش از بیهوشی کلی استفاده نمی شود.در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود که سرعت بازگشت فرد به فعالیت های روزانه سریع تر است.


۲-آیا بعد از لیفت با نخ به روش VIP می توان ورزش کرد؟

تا سه روز بعد از این روش بهتر است از فعالیت های شدید مثل ورزش های سنگین خودداری کنید. هم چنین در این مدت به صورتتان فشار وارد ننمایید و از ماساژ دادن و خوابیدن روی صورت خودداری نمایید.


۳-آیا می توان این لیفت را روی گردن نیز انجام داد؟

بله؛ تمام نواحی صورت را می توان با این روش جوان نمود. ابرو ها، گونه، پیشانی، فک، گردن و … را با مشورت با پزشک و دریافت مشاوره های لازم می توان با این روش لیفت نمود.


۴-آیا لیفت با نخ vip بدون عارضه است؟

در مقایسه با روش های جراحی و تهاجمی این روش عوارض بسیار کمی را دارد.این روش یک عمل ایمن و بدون خطر در نظر گرفته می شود اما در مواردی احتمال بروز عوارض وجود دارد اما اکثر این عوارض موقت بوده و به مرور برطرف می شوند

.

 
 
گفتگوي آنلاين در واتساپ
ارسال پيام